Догляд за газоном

Для того, щоб отримати якісний та красивий газон, потрібно постійно приділяти йому увагу. При догляді за газоном найважливішими заходами  є постійні та регулярні стрижки, полив та підкормка. Несвоєчасне та неправильне їх виконання може призвести до завядання і заростання газону, а також до появи бур`янів. Окрім основних операцій по догляду за газоном, існує ряд заходів, які проводяться тільки при потребі, серед них- аерація, мульчування, проколювання грунту, очищення від сміття та інші.

Стрижка— одна із основних заходів по догляду за газоном. Англійці говорять, що для створення газону треба його регулярно стригти…сто років. Стрижка підтримує зовнішній вигляд газону і є хорошим засобом боротьби з бур`янами, так як більшість з них не переносять стрижку. Завдяки стрижці у рослин утворюються додаткові пагони на поверхні грунту, розростається коренева система, яка забезпечує утворення густого дерну. Для стрижки газону використовують газонокосарку з гострими ножицями, щоб утворювався нормальних зріз трави і вона швидше відновлювалась та краще розвивалась. В перший сезон створення газону не рекомендується стригти його занадто часто й низько, а потрібно дати йому розвинутись та зміцнитись. Заросший газон потрібно косити в декілька прийомів і через визначений проміжок часу, наприклад, через кілька днів.

Полив— необхідний захід по догляду за газоном. Волога впливає на ріст і розвиток рослин, із-за її нестачі газонна трава втрачає свої властивості і може загинути. В основному, в сонячну погоду  газон, який росте на грунті з середнім вмістом глини, поливають один раз в тиждень, якщо за цей період не  було дощу. Особливо потрібна вода на легких піщаних грунтах з глибокими грунтовими водами. На таких грунтах вода майже не затримується в верхньому шарі, і коренева система газонних трав, розташована в ньому , відчуває нестачу вологи. Рекомендується уникати щоденного поливу в суху погоду — він затримує ріст бокового коріння і розвиток кореневої системи на глибину.  Полив необхідний після стрижки, підкормки і підсіву.

Підкормка— це необхідне регулярне внесення мінеральних та органічних добрив, які позитивно впливають на розвиток газонних трав. Підкормка сприяє ущільненню і укріпленню травяного покриву, підвищує його стійкість до витоптування, засухи, різних захворювань і появи бур`янів. Вона потрібна для підтримання яскравого однорідного кольору газону. Частота підкормок залежить від віку газону та його стану. Вже сформовані газони підкормлюють мінімум два рази- весною та восени, а молоді можна й частіше, в залежності від того, як розвиваються трави.

Мульчування— покриття поверхні газону родючим шаром, в якості якого застосовують перепрівший навоз, торф, компост, листяний пергній, подрібнену деревну кору і ін. Цей захід проводять задля поповнення живильних речовин в грунті і збільшення родючого шару, зменшення випаровування  вологи із грунту, збільшення густоти трави, заповнення виниклих нерівностей на газоні.

Проколювання грунту потрібне для підтримання оптимального водного режиму і покращення дренажу вже сформованого газону.

Аерація газоу проводиться для підтримання газообміну в грунті, кращого проникнення кисню до кореневої системи.

Прорідження не тільки покращує аерацію верхнього шару грунту, але й сприяє підтриманню необхіної густоти газонної трави. Цей захід проводиться при сильному заростанню газону і складається з видалення частини рослин. Тим самим покращує живлення, розвиток і ріст трави, яка лишилась.

Очищення від сміття потрібне на протязі всього сезону для підтримання нормального водно-повітряного режиму на газону.

Підсів потрібен в тому випадку, якщо на газоні з`явились місця з вигорівшою, загиблою, рідкою чи порослою бур`янами травою, а також якщо його поверхню зіпсував крот.