Топиарна стрижка

Мистецтво фігурної стрижки садових рослин (англ. topiary art) має давні традиції. Ще 2000 років тому в Стародавньому Римі надавали геометричної форми самшиту та кипарисам, створювали  з них скульптури. Мистецтво фігурної стрижки в замкових садах досягло свого піку в часи барокко. Сьогодні поряд з класичними геометричними формами і скульптурами велику роль грають форми, створені в японському стилі. В сучасних, як правило, невеликих садах цінується довговічність, а також  стабільні розміри підстрижених рослин. Адже вільноростучі форми,  ізза  постійного їх росту доводиться часто видаляти. Та всетаки стрижені форми потребують постійного догляду.

Радикальні заходи по стрижці рослини, з метою омолодження чи створення нових форм. коли більша частина пагонів має видалятись,  краще проводити в березні-квітні перед вигонкою зелені або ж після сильних заморозків.  Коригуючу стрижку, метою якої є збереження форми, можна поводити  практично круглий рік. Від неї варто відмовитись лише в сильні морози або при занадто сильній сонячній радіації.

Краще всього проводити обрізку тоді, коли нові пагони починають формуватись або коли вже сформувались.

Такі форми як шар і капля, зазвичай формують без допоміжних засобів. Але щоб створити відповідну форму  потрібно мати багато терпіння та хороший окомір. Також неодмінно інструменти , якими проводятся стрижки повинні бути гострими та якісними.

Садовий центр Grandiflora надає послуги по обслуговуванню дворів, садів та ділянок, серед яких топіарна стрижка рослин.

Фото наших робіт .